strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA


16 lutego 2021 roku w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej biblioteki. Było podniośle, na uczniów czekała pani Aneta witając wszystkich zaproszonych na ten dzień specjalnych gości, uczniów z wychowawczyniami oraz pań dyrektor Małgorzatę Rusinowską i Zofię Kucharską.

Uczniowie z radością przybyli do biblioteki wygodnie zasiedli na krzesełkach i z zaciekawieniem słuchali. Pani Aneta zapoznała uczniów z pracą szkolnej biblioteki, zasadami jakie obowiązują podczas przychodzenia do biblioteki, aby wypożyczyć książkę do domu. Dzieci poznały prośby książki, zasady dbania o wypożyczoną książkę. Wszyscy wiedzieli, jak należy dbać o książki w nagrodę pani Aneta podarowała każdemu zakładkę do książki i kolorowe naklejki.

Aby uczniowie formalnie zostali przyjęci do grona czytelników musieli wykazać się wiedzą na temat bajek. Wszyscy wspólnie przy użyciu nowoczesnej technologii rozwiązywali quiz ze znajomości bajek. Oczywiście uczniowie nie mieli sobie równych, świetnie sobie poradzili. Przed uroczystym pasowaniem wszyscy uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Następnie pani dyrektor Małgorzata Rusinowska dokonała uroczystego pasowania wielkim piórem każdego ucznia i przyjęła wszystkich do grona czytelników szkolnej biblioteki.

Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy oraz książeczki. Oczywiście nie zabrakło dodatkowych nagród. Jak co roku pani Aneta nagrodziła jednego ucznia z każdej klasy, który od początku roku przeczytał najwięcej książek. Z klasy I A najlepszym czytelnikiem został Aleksander Siwiec, a z klasy I B Oskar Szczodry. Uczniowie otrzymali dyplomy wzorowego czytelnika i dodatkowe książeczki do czytania. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, prezentowały się wspaniale. Było miło i sympatycznie.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (2) - Zobacz galerię