strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » WALENTYNKI

WALENTYNKI


Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają

Że chcą kochać i kochają!

Poniedziałek 15 lutego już od samego rana było czuć podekscytowanie uczniów, a wszystko to z okazji walentynek, na które z niecierpliwością czekali.

Na uczniów klasy III B czekała niespodzianka. Każdy na stoliku znalazł słodkie co nieco i piękne czerwone serduszka. Gdy wszyscy zajęli swoje miejsca zaczęła się zabawa. Uczniowie na początek musieli odnaleźć ukryte połówki serc, które po odnalezieniu należało złączyć z sercem koleżanki lub kolegi w jedną całość. Zadanie nie było łatwe, ale wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację, poznali historię Świętego Walentego, dowiedzieli się, czym jest prawdziwa miłość, co to znaczy kochać, poznali walentynkowe ciekawostki, kolory, symbole, jak walentynki obchodzone są w Europie i na świecie. Bardzo sprawnie poszło uczniom rozwiązanie walentynkowego quizu ,,Bajkowe miłostki”. Po wyczerpujących zmaganiach nadszedł czas na słodkości walentynkowe przygotowane przez rodziców. Kolorowe galaretki, słodziutkie babeczki smakowały wszystkim wyśmienicie.  

Po słodkościach rozpoczęły się dalsze zabawy. Ogromne serce, na którego jednej połowie wypisane były imiona męskie, a na drugiej damskie przyniosło tyle radości, że każdy chciał kilka razy wbić szpilkę, aby poznać imię swojej sympatii. Aby nikt nie czuł się w tym dniu osamotniony następną zabawą było losowanie serca z nazwiskiem i imieniem koleżanki lub kolegi z klasy. Po wylosowaniu każdy miał za zadanie napisać coś miłego wylosowanej osobie. Następne zadanie polegało na wykonaniu kota z serduszek, którego każdy zabrał do domu i miał wręczyć komuś z domowników. Oczywiście na zakończenie wszystkich konkurencji wszyscy z radością pozowali w walentynkowej foto budce zrobionej specjalnie po to, aby uwiecznić ten sympatyczny Dzień Świętego Walentego.

Uczniowie kl. III A również obchodzili „Dzień św. Walentego”. Zorganizowali w tym dniu specjalną Pocztę Walentynkową, by przekazać walentynkowe wyznania ulubionym kolegom i koleżankom. Dwoje uczniów Błażej i Dominika przebrało się za amorki i rozdawało adresatom anonimowe liściki i kartki z miłosnymi wierszykami i życzeniami. Nie zabrakło wyrazów sympatii także pod adresem nauczycieli i wychowawców. Poczta Walentynowa nie była jedyną atrakcją, jaka czekała na uczniów z okazji dnia zakochanych. W sali udekorowanej czerwonymi balonami oraz różnej wielkości sercami rozpoczęła się zabawa. Na początek uczniowie poznali Legendę o św. Walentym-historię tragicznej miłości sprzed setek lat oraz zwyczaje związane z Walentynkami. Następnie dzieci losowały po połówce przeciętego serca. Na znak nauczyciela chodziły po sali i szukały drugiej, pasującej połówki, by serca ułożyć w całość. Gdy wszystkie pary się odnalazły musiały zatańczyć wspólny taniec. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu puzzli z bohaterami ulubionych bajek, a także dopasowanie domków do ich właścicieli. Dzieci poradziły sobie z tym znakomicie. Przy kolejnych zabawach m.in. z krzesełkami, balonami było dużo radości i śmiechu.                                                                                                                                    

Następnie, uczniowie zasiedli do stolików by rozpocząć przygotowaną wcześniej przez rodziców walentynkową ucztę. Domową pizzę, kolorowe babeczki, lukrowane pączki i czekoladowe pierniczki w kształcie serca dzieci zjadły z apetytem.

Tegoroczne Walentynki były pełne wrażeń, zabawny i oczywiście miłości. Na zakończenie dzieci wykonały serduszkowe drzewa i zapozowały do wspólnego zdjęcia, aby uwiecznić ten wesoły dzień.

W klasach I-II Pani Ewelina Pastuszka zorganizowała dla uczniów Pocztę Walentynkową. Specjalnie przygotowana skrzynka pocztowa z serduszkami znajdowała się na I piętrze obok biblioteki.  Zaadresowane kartki uczniowie mogli wrzucać do skrzynki przez cały tydzień. W poniedziałek 15.02 kartki zostały doręczone do adresatów. Otrzymanie własnoręcznie wykonanych i ozdobionych kartek z miłosnymi wierszykami, życzeniami i wyrazami sympatii sprawiły uczniom wiele radości i umiliły pierwszy dzień nowego tygodnia.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (72) - Zobacz galerię