strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ


Święta Bożego Narodzenia są wydarzeniem, na które czekamy cały rok. Obrzędy i tradycje z nimi związane przekazujemy każdego roku kolejnym dzieciom.

Grupa ,,Borówki” z Przedszkola Samorządowego w Ciepielowie z siedzibą w Wielgiem ze swoją nauczycielką - wychowawcą Beatą Mordak utrwalała jedną z tradycji, a było nią dekorowanie pierniczków.

Dzieci z grupy IV z zaangażowaniem i radością zabrały się do słodkich działań. Świetnie się bawiły i okazywały to w radosny sposób. Było mnóstwo śmiechu i oblizywania palców, bo kolorowe długopisy z lukrem i posypki budziły zainteresowanie dzieci i motywowały je do działań, aby ich pierniczki wyglądały jak najpiękniej. Wzory na ciasteczkach były małymi arcydziełami.

Obserwując moich wychowanków i widząc ich zaangażowanie w pracę oraz podekscytowanie jakie daje im wykonanie ciasteczek, wiem że należy kultywować i przekazywać polskie tradycje dzieciom, aby przetrwały dla przyszłych pokoleń.

Zakończeniem pracy było oglądanie pierniczków i ich smakowanie… muszę przyznać, że wyglądały pięknie i wszystkim smakowały wybornie…

Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (4) - Zobacz galerię