strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » WYCIECZKA DO CENTRUM BAJKI W PACANOWIE

WYCIECZKA DO CENTRUM BAJKI W PACANOWIE


W poniedziałek 28 października 44 dzieci z klas: I a, I b, II b pojechały na długo oczekiwaną wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki do Pacanowa. Po długiej podróży dotarliśmy do celu.

Centrum Bajki to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Nie tylko dlatego, że powstało w sławnym Pacanowie, celu podróży Koziołka Matołka. Ale także dlatego, że zostało założone przez ludzi zafascynowanych fantastycznymi opowieściami dla dzieci. Nie da się ukryć – sami trochę nimi jesteśmy! Gdyby tak nie było, niemożliwe stałoby się dla nas stworzenie Bajkowego Świata, w  którym Koziołek Matołek, Królewna Śnieżka czy Czerwony Kapturek mogą się z nami spotkać. Centrum skupia się wokół świata fantazji, który nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy. Organizowane są tu wydarzenia kulturalne dla najmłodszych, nieco starszych i tych już całkiem dorosłych. Wśród proponowanych atrakcji znajdują się warsztaty animacyjne i teatralne, a także liczne gry i zabawy rozwijające wyobraźnię. Można także przenieść się do wyjątkowego baśniowego świata: magiczna księgarnia, ogród czy interaktywna wystawa czekają na wszystkich.

To wszystko zobaczyliśmy na własne oczy, nakarmiliśmy nasze dusze światem baśni i bajek. Bardzo długo będziemy jeszcze wspominać spotkanie z Koziołkiem z Pacanowa i wracać do tej wycieczki, ponieważ w niektórych salach czekał na nas pan lub pani fotograf i robili wszystkim pamiątkowe fotki. Jednak w drodze powrotnej musieliśmy nasycić i nasze ciała, dlatego w Ostrowcu zajechaliśmy do Macdonald  na małe „co nieco”. Zmęczeni, trochę senni wróciliśmy do naszego też sławnego i atrakcyjnego Ciepielowa. 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (13) - Zobacz galerię