strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


Wakacje minęły,

Uleciały jak chmurki na niebie.

Dzieci plecaki wzięły

I biegną szkoło do ciebie

Z pytaniami:

- Czy tęskniłaś za nami?

- Czy brak ci było gwaru, hałasu?

- Czy na odpoczynek miałaś dużo czasu ?

I tak dzieci pytały,

I tak szkole marudziły,

Że szkoła odpowiadać nie miała już siły.

Szkoła cichutko drzwi uchyliła,

I dzieci do siebie zaprosiła…

 

          Choć z rozrzewnieniem wspominamy beztrosko spędzone minione dwa miesiące, to jednak powakacyjny powrót do szkolnej rzeczywistości napawa radością niejednego ucznia. Wrzesień to czas powrotów nie tylko do murów szkolnych, ale przede wszystkim do  przyjaciół, kolegów, koleżanek i znajomych twarzy. Zebrane podczas wakacji pokłady energii i siły do nauki oraz pracy z pewnością zaprocentują w ciągu najbliższych 10 miesięcy.

          Dnia 02 września 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Jest to jedna z najważniejszych uroczystości tworzących ceremoniał naszej szkoły z udziałem sztandaru. Jak co roku, o godzinie 8.00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ciepielowie, odprawiona została uroczysta Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny. W Eucharystii uczestniczyli: uczniowie klas I-VIII, rodzice, dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne. Zgromadzeni na nabożeństwie, prosili Boga o błogosławieństwo na rozpoczynający się rok pracy i nauki, a także opiekę Stwórcy na każdy nowy dzień. Dzieci, poprzez swoją szczerą modlitwę, zwracały się z prośbą o obfite dobrodziejstwo Boże na czas wspólnej nauki i zabawy.

          Po Mszy św. uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, by tam uczestniczyć w dalszych uroczystościach inaugurujących nowy rok szkolny.

          Cześć oficjalną w szkole rozpoczęto od wprowadzenia do Sali gimnastycznej pocztu sztandarowego i chóralnego odśpiewania hymnu narodowego przez wszystkich uczestników. Następnie dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciepielowie Małgorzata Rusinowska zwróciła się do uczniów i życzyła wielu im sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Dwa miesiące wypoczynku i beztroski minęły bardzo szybko. Teraz zaczyna się nowa przygoda, w nowym roku szkolnym. Szczególne serdecznie zostali powitani uczniowie klas pierwszych, dla nich to wyjątkowa chwila, której towarzyszy uczucie radości z podjęcia nauki w szkole, ale także niepewność związana z wkraczaniem na nową, dotychczas nieznaną drogę. Pani dyrektor zapewniała pierwszoklasistów i ich rodziców, że barwny i różnorodny wystrój naszej szkoły oraz starania podejmowane przez nauczycieli sprawią, iż dla najmłodszych szkoła szybko stanie się drugim domem

          Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i rodziców oraz nauczycieli skierował, obecny na uroczystości, Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk, który życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Przekazał również zgromadzonym wiadomość „niespodziankę” o podjętych działaniach na rzecz wybudowania przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ciepielowie basenu. W szkole podstawowej każdy uczeń w ramach zajęć wychowania fizycznego nauczy się pływać. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczniowie będą mogli w pełni korzystać z relaksu w morzu czy nad jeziorami.

          Następnie pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas pierwszych oraz odczytała listy uczniów. Najmłodsi zostali ciepło powitani przez „swoje panie” i udali się z wychowawczyniami do sal, gdzie rozpoczną wspaniałą przygodę edukacyjną. Później przekazane zostały informacje o zmianach w składach poszczególnych oddziałów. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania informacyjno – integracyjne z wychowawcami.

          Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (8) - Zobacz galerię