strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Zawody sportowe.

Zawody sportowe.


Zawody sportowe w  bieżącym  roku szkolnym rozpoczęły się od biegów przełajowych.  Szkolne  eliminacje rozegrano 2 października. Wzięli w nich udział najlepsi zawodnicy wyłonieni w biegach klasowych.  Dziewczęta pokonywały dystans 600 m., chłopcy 800 m. W wyniku szkolnej rywalizacji biegowej wyłoniono dwie drużyny dziewcząt, które miały zaszczyt reprezentować naszą szkołę na Powiatowych drużynowych zawodach w biegach przełajowych organizowanych w tym roku na stadionie w Ciepielowie 3 października 2017 r. Jedną z drużyn stanowiły dziewczęta  z roczników 2005 – 2006, a drugą dziewczęta z rocznika 2004. Chłopcy zakwalifikowani do zawodów powiatowych stworzyli tylko jedną drużynę reprezentującą roczniki 2005 – 2006.

Kadra dziewcząt w składzie;  Ziębakowska Katarzyna, Jędraszek Natalia, Tatar Wiktoria, Cholewa Wiktoria, Dygas Izabela, Magierek Rozalia, Przepiórka Julia, Pietrzyk Wiktoria, Tarka Natalia, Kaca Natalia, dodatkowo w rezerwie Mizerska Natalia i Wulczyńska Natalia, zajęła III miejsce w Powiatowych drużynowych biegach przełajowych. Nasza drużyna  uległa jedynie szkole podstawowej z Pawłowic  (I miejsce) i z Sienna (II miejsce). IV miejsce przypadło drużynie z Długowoli, reprezentującej gminę Lipsko.

Kadra chłopców w składzie: Piwoński Kordian, Kruszewski Bartłomiej, Dudek Maciej, Hamerski Hubert, Jamka Dawid, Siwiec Olaf, Greguła Konrad, Kustra Artur, Główka Jan, Wabik Mateusz, zajęła II miejsce w swoim przedziale wiekowym. Wygrała tu rywalizację PSP Długowola a trzecia była PSP z Sienna. IV miejsce przypadło PSP z Pawłowic.

Bardzo ciekawie przebiegała rywalizacja wśród dziewcząt z roczników 2004 (VII klasa) i starsze. Po zakończeniu rywalizacji I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum z Ciepielowa, II miejsce Publiczne Gimnazjum z Sienna, III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa z Ciepielowa,  a IV miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa z Długowoli. Kadrę naszej szkoły stanowiły następujące zawodniczki: Ćwiklak Karina, Kosior Klaudia, Sajnóg Patrycja, Zaborska Marta, Kunwa Natalia, Górska Izabela, Mazurek Oliwia, Walczyk Natalia, Siadaczka Michalina, Kwiecień Oliwia  i dodatkowo w rezerwie Wielanowska Natalia.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom biorącym tego dnia udział w zawodach należą się wyrazy szczególnego uznania, gdyż rywalizacja na stadionie   w Ciepielowie w dniu 3 października w Powiatowych drużynowych biegach przełajowych przebiegała w bardzo trudnych deszczowych warunkach. Deszcz nie przestraszył drużyn i pomimo niesprzyjającej aury zawody odbyły się na wszystkich zaplanowanych dystansach.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: