strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » WIOSENNA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FENEK 2026

WIOSENNA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FENEK 2026


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wiosennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Fenek”, skierowanego do uczniów klas I–IV szkół podstawowych. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów, motywowanie ich do poszerzania wiedzy oraz sprawdzenie umiejętności zdobytych podczas nauki szkolnej. W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Niektórzy uczniowie brali udział kolejny raz. Do udziału przystąpił jeden uczeń z klasy 1a, jeden uczeń z klasy 2a oraz ośmiu uczniów z klas IV- tych. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi na poziomie dostosowanym do ich wieku i możliwości. Konkurs został przeprowadzony w formie testu składającego się z 21–24 zadań zamkniętych. Dokładna liczba pytań zależała od poziomu trudności. W niektórych zadaniach uczestnicy mogli wskazać więcej niż jedną prawidłową odpowiedź, co wymagało od nich uważnej analizy poleceń oraz dobrej znajomości omawianych zagadnień. Z radością informujemy, że tytuł Laureata konkursu na swoich poziomach uzyskali:

Szymon Kot – klasa 1,

Piotr Kapciak – klasa 4b,

Antoni Dmuchała – klasa 4a,

Adam Pawlik – klasa 4a,

Natalia Wójcik – klasa 4b.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy laureata bądź uczestnika, w zależności od osiągniętego wyniku. Dodatkowo laureaci zostali nagrodzeni książkami, które ufundowano dzięki wsparciu Szkolnego Klubu Wolontariatu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom osiągniętych wyników. Życzymy dalszych sukcesów matematycznych, rozwijania pasji oraz kolejnych osiągnięć w konkursach przedmiotowych. Za organizację i przeprowadzenie konkursu w naszej szkole odpowiedzialna była pani Grażyna Kot.




Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (7) - Zobacz galerię