strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » JUBILEUSZOWY XX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”

JUBILEUSZOWY XX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”


28 maja 2026 roku w naszej szkole odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas – zwycięzcy eliminacji klasowych, którzy z dumą reprezentowali swoje szkoły. Honorowy Patronat, jak we wszystkich edycjach, sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Ciepielów pan Artur Szewczyk, który był jednocześnie fundatorem nagród dla wszystkich uczestników. Dzięki jego wieloletniemu wsparciu konkurs stał się ważnym elementem kalendarza edukacyjnego naszej gminy, promując kulturę języka polskiego i dbałość o poprawność ortograficzną. Organizatorem konkursu pozostaje  Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciepielowie. Koordynatorami eliminacji ortograficznych były: w kategorii klas I–III pani Małgorzata Rusinowska – dyrektor; w kategorii klas IV–VIII pani Agnieszka Stępień – wicedyrektor. Do udziału w XX Gminnym Konkursie Ortograficznym przystąpiło 59 mistrzów ortografii ze szkół podstawowych w Ciepielowie i w Bąkowej. W tym wyjątkowym dniu uczniowie w strojach galowych prezentowali się  niezwykle dostojnie i elegancko, panowała podniosła atmosfera. Kiedy już wszyscy zajęli wyznaczone miejsca, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ciepielowie – pani Małgorzata Rusinowska dokonała otwarcia i uczestnicy otrzymali zestawy konkursowe, następnie rozpoczęli zmagania ortograficzne. Mimo bardzo skomplikowanych tekstów, naszpikowanych trudnymi wyrazami i wyrażeniami, uczniowie zaprezentowali wysoki poziom. Po ortograficznym wysiłku wszyscy udali się do stołówki szkolnej na  słodki poczęstunek.
Kulminacyjnym punktem dnia było ogłoszenie wyników. Na twarzach dzieci widać było napięcie i podekscytowanie. Burmistrz Miasta i Gminy wraz z Panią Dyrektor nagradzał zwycięzców, składał gratulacje i wręczał dyplomy, pięknie wydane książki. a także atrakcyjne upominki: bluzy, plecaki, koszulki i czapeczki z logo naszej gminy. Nagrody te były nie tylko wyróżnieniem za wysiłek i wiedzę, ale również pamiątką z jubileuszowej edycji konkursu. Każdy z uczestników został zachęcony i zainspirowany do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu języka polskiego.

Pani Małgorzata Rusinowska, jako przewodnicząca komisji konkursowej, odczytała nazwiska zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

Tegoroczni Laureaci Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”

Klasy II:

I miejsce Jan Kowalczyk, PSP Ciepielów

II miejsce Kornelia Chamela, PSP Ciepielów

III miejsce Hanna Kawałek ,PSP Ciepielów

Klasy III:

I miejsce Julian Miller, PSP Ciepielów

II miejsce Jan Markowski, PSP Bąkowa

III miejsce Wojciech Rusin, PSP Ciepielów

Klasy IV:

I miejsce Rafał Chałczyński, PSP Ciepielów

II miejsce Jakub Ulikowski, PSP Bąkowa

III miejsce Izabela Chyła, PSP Ciepielów

Klasy V:

I miejsce Wiktoria Wójcicka, PSP Bąkowa

II miejsce Alicja Szczodra, PSP Ciepielów

III miejsce Kaja Krawczyk, PSP Ciepielów

Klasy VI:

I miejsce Marcel Nachyła, PSP Bąkowa

II miejsce Natalia Gajek, PSP Ciepielów

III miejsce Julia Bugajska, PSP Ciepielów

Klasy VII:

I miejsce Hubert Stępień, PSP Ciepielów

II miejsce Wiktoria Mazan, PSP Ciepielów

III miejsce Julia Zaborska, PSP Ciepielów

Klasy VIII:

I miejsce Kornelia Kustra, PSP Ciepielów

II miejsce Lena Sulima, PSP Ciepielów

III miejsce Martyna Kosiór, PSP Bąkowa

 

Następnie Pani Małgorzata Rusinowska dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Ciepielowie podziękowała Panu Arturowi Szewczykowi Burmistrzowi Miasta i Gminy, który od pierwszej edycji konkursu nieprzerwanie obejmuje wydarzenie swoim patronatem oraz funduje nagrody dla uczestników i laureatów. Podkreśliła, że wieloletnie wsparcie Burmistrza ma ogromne znaczenie dla rozwoju konkursu, a także dla promowania dbałości o poprawność językową wśród uczniów naszej gminy. Pani dyrektor skierowała również słowa wdzięczności do wszystkich nauczycieli – za wkład pracy w organizację konkursu oraz za wysiłek włożony w przygotowanie uczestników do gminnych eliminacji. Podsumowania konkursu dokonał pan Artur Szewczyk, który podkreślił, iż już po raz dwudziesty odbywa się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” , wciąż wzbudza duże zainteresowanie oraz wywołuje wiele emocji zarówno wśród uczniów,  jak i nauczycieli. Przemawiający słowa uznania skierował do dzieci, gratulował im wszechstronnej wiedzy ortograficznej oraz zaakcentował, że udział w konkursie jest ich wielkim sukcesem, gdyż są szkolnym mistrzami ortografii. Przygotowanie do konkursu wymagało od piszących systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła odnieść sukces. Dwudziesty finał „Mistrza Ortografii” potwierdził, że wśród uczniów naszej gminy nie brakuje pasjonatów języka polskiego, a dbałość o poprawność językową wciąż jest wartością, którą warto pielęgnować. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zaangażowania, a laureatom – wspaniałych wyników.




Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (57) - Zobacz galerię