strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » WYNIKI KONKURSU MITOLOGICZNEGO BLIŻEJ OLIMPU

WYNIKI KONKURSU MITOLOGICZNEGO BLIŻEJ OLIMPU


Dnia 19.06.2024r. ogłoszono wyniki Konkursu Mitologicznego ,,Bliżej Olimpu” dla uczniów klas piątych. W zmaganiach międzyklasowych wzięło udział 21 uczestników. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego – p. Ewa Sulima i p. Danuta Wiktorowska. Zakres materiału wykraczał poza podstawę programową. Treści zadań opierały się na wnikliwej znajomości 13 mitów. Głównymi założeniami konkursu były: zainteresowanie tematyką mitologiczną i tradycjami kultury europejskiej, poszerzanie wiadomości z zakresu mitologii greckiej, rozwijanie twórczego myślenia uczniów i stosowanie wiedzy w praktycznym działaniu, utrwalanie związków frazeologicznych wywodzących się z mitologii oraz dostrzeganie ponadczasowego znaczenia mitologii greckiej w tradycji i kulturze.

Piątoklasiści rozwiązywali test składający się z 30 pytań otwartych i zamkniętych, diagramów oraz krzyżówek. Na udzielenie wszystkich odpowiedzi uczestnicy mieli 45 minut.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

MISTRZOWIE WIEDZY MITOLOGICZNEJ (ex aequo) - Hubert Stępień i Wojciech Stępień, kl. Va

II miejsce – Wiktoria Mazan, kl. Vb

III miejsce – Julia Garbacz, kl. Va

Laureaci otrzymali nagrody książkowe o tematyce mitologicznej. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrodzono ich oceną celującą z przedmiotu. Organizatorki składają gratulacje wszystkim uczestnikom i zachęcają do udziału w kolejnych konkursach szkolnych.

                                                     
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: