strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO WARSZAWY

WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO WARSZAWY


Dnia 14 czerwca 2024r. odbyła się krajoznawcza wycieczka klas III do Warszawy. Celem wyjazdu było m.in. zapoznanie z ciekawymi atrakcjami stolicy, kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku. 

Pierwszym punktem naszej wycieczki  było kino Cinema City Arkadia gdzie uczniowie obejrzeli film animowany pt. „ W głowie się nie mieści 2”. Główna bohaterka Riley wkracza w okres dojrzewania i przeżywa różne emocje. Śmieszne stworki - emocje powodują zmianę w zachowaniu dziewczynki. Za sprawą technologii 4DX razem z bohaterami filmu dzieci mogły odczuwać wrażenia zmysłowe, jak: wiatr, woda, mgła, błyski piorunów i różnorodne zapachy. Każdy fotel kinowy w sali wyposażony jest w symulatory ruchu, zaprogramowane na trzy podstawowe tryby: wznoszący, falujący i kołyszący. Dzieci podczas seansu miały dużo frajdy i dobrej zabawy.                                                 

Kolejnym punktem wycieczki był PGE Narodowy, który okazał się niezwykle ciekawym miejscem. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzeń uczniów. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Następnie uczniowie mieli okazję skorzystać z zwiedzania VIP – czyli weszli do szatni naszej kadry narodowej. Dowiedzieli się wielu ciekawostek o tym jak wygląda przygotowanie piłkarzy przed meczem i cała procedura po meczu, zasiedli przy ławie konferencyjnej, byli w miejscu przeznaczonym dla prasy   i telewizji podczas meczów. Następnie udaliśmy się na obiad, a po posiłku i krótkim odpoczynku było dalsze zwiedzanie.

Ostatni punkt naszej wycieczki to warszawskie ZOO. Była to wyjątkowa okazja do niezwykłej podróży, która pozwoliła  dzieciom poznać faunę i florę różnych kontynentów. Zobaczyły m.in. jeden z najnowocześniejszych w Europie wybieg dla słoni, hipopotamiarnię zamieszkałą przez hipopotamy nilowe, żyrafiarnię z dodatkowymi wybiegami dla małp. Najbardziej podobały się dzieciom: słonie, hipopotam, lew, tygrys i pająki. Odwiedziliśmy  również zagrody surykatek, zebr, żółwi, pingwinów, żyraf, kucyków i innych zwierząt. Dzieci świetnie spisały się w roli fotografów, a zwierzęta bardzo chętnie pozowały do zdjęć. Był również czas na zakup pamiątek: pluszowych zwierzaków oraz  magnesów.  Pobyt w zoo dostarczył dzieciom wielu wrażeń i radości, a bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w ich pamięci. Wycieczka była bardzo udana i podobała się dzieciom. Wróciły z niej zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (42) - Zobacz galerię