strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU


Wraz z końcem zajęć Szkolne Koło Wolontariatu również zakończyło swoje działania. Końca dobiegła najdłużej, bo od września, trwająca „Zakręcona akcja – zamień śmieci w radość chorych dzieci!”, którapolegała na zbieraniu plastikowych zakrętek np. po wodzie, napojach, kosmetykach, oleju, sokach, kartonach, środkach czystości itp. Zebrane w szkole zakrętki trafią do hospicjum, a następnie, z pomocą wolontariuszy, do firmy recyklingowej. Za otrzymane pieniądze hospicjum spełnia marzenia swoich podopiecznych. Zakrętki zbierały wolontariuszki z klasy VIIIA. Dzięki tej zbiórce realizowaliśmy dwa ważne cele: pomaganie chorym dzieciom, a jednocześnie segregowanie śmieci i dbanie o przyrodę.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia od 1997r. zapewnia opiekę  dzieciom i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. 

Kolejna zakończona akcja to zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Puławach, którą zainicjowały wolontariuszki z klasy VIIIA i VIIIB. Pokarm dla czworonogów można było przynosić przez cały maj. Uczniowie, zarówno Ci młodsi, jak i Ci starsi, bardzo chętnie zaangażowali się w zbiórkę, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również Pani Anecie Szewczyk, która bardzo pomogła w organizacji zbiórki w budynku  na ulicy Lekarskiej oraz przygotowała dyplomy za okazane serce i bezinteresowną pomoc potrzebującym zwierzętom.

Z okazji Dnia Ziemi wykonano również dekoracje dla szkoły „Las w słoiku”. Ta nietuzinkowa ozdoba wpada w oko, wzbudza ciekawość i nadaje całej przestrzeni wyjątkowego charakteru.  Lasy w szklanych naczyniach tworzą niewiarygodny efekt wizualny, a rośliny zamknięte w środku same wytwarzają wszystko, co jest im potrzebne do życia. Przede wszystkim tlen, dzięki któremu nie duszą się w słojach i zachowują wilgotność. Własnoręcznie zrobiona kompozycja daje więcej satysfakcji, niż taka gotowa, kupiona w sklepie i świetnie wygląda w szkolnej sali.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (9) - Zobacz galerię