strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » JESIENNE SPOTKANIE HARCERZY W NASZEJ SZKOLE

JESIENNE SPOTKANIE HARCERZY W NASZEJ SZKOLE


W dniach 27 – 28 października Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciepielowie gościła harcerzy Hufca ZHP Lipsko im. Bohaterów Chotczy. Przybyły drużyny z Chotczy, Jaworu Soleckiego, Rzeczniowa, Sienna, Tarłowa i oczywiście nasza –15 WDH  HeyDay  z Ciepielowa. Przyjeżdżający harcerze spędzili czas na wspólnych zabawach, pląsach i rozmowach z kolegami z innych środowisk. Kiedy już wszyscy byli na miejscu, odbył się uroczysty apel. Później przyszedł czas na świecowisko, na którym drużyny prezentowały przygotowane piosenki i zabawy. Tym razem dodatkowo należało zaśpiewać utwór o swojej miejscowości. Każda z zaprezentowanych piosenek była odmienna w stylu i treści. Wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejne wykonania.  Intensywny od wrażeń wieczór zakończyła niespodzianka przygotowana przez naszych ciepielowskich harcerzy - chętni odważni mogli przejść przez korytarz strachów. Zabawa się udała, dreszczyk emocji nikomu nie zakłócił spokojnego i zasłużonego wypoczynku.

Sobota rozpoczęła się dla harcerzy dość wcześnie, zaprawą poranną. Na grę terenową przygotowaną przez naszą drużynę mieli wyruszyć tuż po śniadaniu. Niestety, pogoda nie okazała się tego dnia łaskawa. Deszcz zmusił wszystkich do pozostania w szkole. Trzeba było szybko zmienić zasady gry i dostosować ją do realiów szkolnych. Harcerze szukali punktów kontrolnych rozmieszczonych na korytarzach i wykazywali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu układania ognisk, pierwszej pomocy, symboliki harcerskiej, szyfrowania, układania reklam, a także wiedzą o Hufcu Lipsko.

Pomimo niesprzyjającej aury humory dopisały. Czas spędzony na wspólnej zabawie oraz przyjacielskich spotkaniach minął szybko. Po apelu podsumowującym harcerze odjechali do swoich domów.

Do zobaczenia na harcerskim szlaku. Czuwaj!
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (18) - Zobacz galerię