strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » WYCIECZKA DO WARSZAWAY W RAMACH PROJEKTU ,,POZNAJ POLSKĘ"

WYCIECZKA DO WARSZAWAY W RAMACH PROJEKTU ,,POZNAJ POLSKĘ"


W dniach 22, 26, 29 maja uczniowie klas I-III w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” udali się na jednodniowe wycieczki do Warszawy. Każda grupa zwiedziła Łazienki Królewskie– nazywane "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie", to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta, tworzą ją klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Zwiedzanie uczniowie rozpoczęli podziwiając pomnik Fryderyka Chopina, pomnik Henryka Sienkiewicza, oranżerię, Pałac na Wodzie, Pałac Myśliwiecki, ogród Chiński, Amfiteatr i sam przepiękny park, w którym mieli szczęście spotkać pawie i wiewiórki.

Kolejnym punktem zwiedzania był Pałac w Wilanowie- letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego oraz przypałacowe ogrody w stylu angielskim i francuskim. Uczniowie podczas zwiedzania uczestniczyli również w zajęciach i warsztatach edukacyjnych ,,Tajemniczy Ogród”. Wysłuchali historii powstania ogrodów, a na zakończenie uczestniczyli w zabawie polegającej na szukaniu skarbów zgodne z mapą. Podzieleni na grupy doskonale poradzili sobie w terenie. Było mnóstwo radości i zabawy z odnalezionymi skarbami. Każdy był ciekawy znalezionych skarbów. Lekcje kończyły się oczywiście nagrodami dla wszystkich w postaci mapy i zagadek do odgadnięcia w domu.

Po zwiedzaniu nadszedł czas na posiłek oczywiście MacDonald na który uczniowie oczekiwali rozpoczynając swoja przygodę w Warszawie. Wszyscy ze smakiem zjedli zakupione zestawy na deser pyszne lody po czym wrócili bezpiecznie do czekających pod szkołą rodziców. Przy wysiadaniu z autobusu każdy uczeń otrzymał zestaw MacDonald do domu na kolację.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały nauczycielki: Aneta Szewczyk, Katarzyna Oleś, Zofia Pilecka, Iwona Fijałkowska, Marta Opalska, Iwona Leszczyk – Kaca, Iwona Giemza, Beata Mordak- Wziątek.

Projekt na powyższe wyjazdy napisała Aneta Szewczyk, która była również organizatorem poszczególnych wyjazdów oraz pilotem uczniów klas I i II.

Uczniowie uczestniczący w wycieczce do Warszawy nie ponosili żadnych kosztów z tym związanych. Mogli miło spędzić czas dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Ministerstwa Edukacji i Nauki, za wkład własny gminy dzięki Organowi Prowadzącemu szkołę na czele z Wójtem Panem Arturem Szewczykiem, dla którego jak mówi przy każdym spotkaniu z dziećmi ,,dzieci w gminie Ciepielów są najważniejsze” i urzędniczkom gminy Pani Annie Jamce, Joannie Żuchowskiej i Monice Jamce za wsparcie i okazaną pomoc w realizacji przedsięwzięcia. DZIĘKUJEMY.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (136) - Zobacz galerię