strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » SIÓDMOKLASIŚCI NA ZEMŚCIE W TEATRZE POWSZECHNYM W RADOMIU

SIÓDMOKLASIŚCI NA ZEMŚCIE W TEATRZE POWSZECHNYM W RADOMIU


W piątek 19 maja 2023 roku uczniowie klas siódmych odwiedzili Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, aby obejrzeć spektakl pt. „Zemsta”. Lektura  klasy siódmej to znakomita i pełna humoru komedia omyłek, ponadczasowa opowieść o sąsiedzkim sporze o mur między Cześnikiem i Rejentem. Każdy z nich ma „swoją  rację”, do której chce przekonać innych. To również historia miłości i namiętności, która wbrew wszystkiemu, z każdym dniem jest coraz silniejsza. Czy pokona wszystkie przeciwności i pogodzi zwaśnione strony?

„Zemsta” na scenie radomskiego teatru to brawurowa i współczesna realizacja tej najbardziej znanej komedii hrabiego Aleksandra Fredry, w której zobaczyli niezmienny od lat „Polaków portret własny”. Akcja została przeniesiona z dziewiętnastowiecznego oryginału do realiów późnego PRL-u. Uniwersalna opowieść o konflikcie i namiętnościach, mimo że napisana prawie dwa wieki temu, jest bowiem wciąż aktualna i niczym w zwierciadle odbija nasze przywary.

Po wspaniałej uczcie duchowej, uczestnicy wycieczki udali się do Kręgielni Platinum, gdzie uczniowie zostali podzieleni na pięć zespołów i próbowali swoich sił zbijając kulami kręgle. Pobyt na kręgielni był emocjonujący, zaś gra bardzo wciągająca. Dużą frajdą stało się zbijanie kręgli i zdobywanie punktów, a współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą, która uczy dyscypliny i koncentracji. Wyjazdy uczniów i ich wspólna zabawa, to integrowanie zespołów, pogłębianie więzi rówieśniczych, a także możliwość lepszego poznania się w warunkach pozaszkolnych.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki języka polskiego panie Agnieszka Stępień 
i Ewa Sulima oraz pani Grażyna Kot.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (12) - Zobacz galerię