strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » PODSUMOWANIE KONKURSÓW POLONISTYCZNYCH

PODSUMOWANIE KONKURSÓW POLONISTYCZNYCH


Zakończenie roku szkolnego to również czas podsumowań konkursów przedmiotowych. W maju i czerwcu odbyły się konkursy z języka polskiego. Pierwszy z nich kierowany był do uczniów klas piątych, Konkurs mitologiczny ,,Bliżej Olimpu”. Celem konkursu było: zainteresowanie tematyką mitologiczną i tradycjami kultury europejskiej; poszerzanie wiadomości z zakresu mitologii greckiej; rozwijanie twórczego myślenia uczniów i stosowanie wiedzy w praktycznym działaniu; utrwalanie związków frazeologicznych wywodzących się z mitologii; dostrzeganie ponadczasowego znaczenia mitologii greckiej i jej miejsca w tradycji i kulturze. W eliminacja konkursowych przeprowadzonych przez nauczycielki języka polskiego Agnieszkę Stępień i Danutę Wiktorowska udział wzięło 16 osób z obydwu klas piątych.

Wyniki szkolnego konkursu mitologicznego „Bliżej Olimpu”

I miejsce i tytuł Mistrza Wiedzy Mitologicznej uzyskał Igor Gębka z  klasy Va

II miejsce – Piotr Maciąg z klasy Vb

                  Natalia Jędraszek z klasy Vb

III miejsce – Julia Czarnecka z klasy Va

W czerwcu przeprowadzono  konkurs frazeologiczny „Słowa jak magnesy” dla uczniów klas szóstych. Celem przedsięwzięcia było: podnoszenie sprawności językowej; propagowanie kultury języka polskiego, wzbogacanie słownictwa uczniów; rozwijanie zainteresowania językiem ojczystym; wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej. Uczestnicy eliminacji musieli wykazać się znajomością podstawowych pojęć frazeologicznych; umiejętnością tworzenie frazeologizmów i wyjaśniania ich znaczeń oraz znajomością frazeologizmów tematycznych  z różnych dziedzin np. mitologia, Biblia , język potoczny. W konkursie przeprowadzonym przez nauczycielki języka polskiego Agnieszkę Stępień i Ewę Sulimę udział wzięło 17 osób z obydwu klas szóstych.

Wyniki Szkolnego Konkursu Frazeologicznego

„Słowa jak magnesy”

I miejsce

Hubert Piwoński z klasy VIa

Lena Woźna z kasy VIb

II miejsce

Aleksander Zuba z klasy VIa

Jakub Ruszkowski z klasy VIb

III miejsce

Lena Mroczek z klasy VIa

Roksana Kielich z klasy VIa

Alicja Jamka z klasy VIb

Wszyscy uczniowie  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszego zainteresowania oraz zgłębiania wiedzy polonistycznej, a także rozwijania sprawności językowych.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (5) - Zobacz galerię