strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO I ZATORU

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO I ZATORU


W dniach 13 – 15 czerwca 2022 r. uczniowie kl. VIII A i VII A wyjechali na wycieczkę. Dwa pierwsze dni to Zakopane i Tatry, trzeci - wizyta w Zatorze w Energylandii.

Zwiedzanie klimatycznej zimowej stolicy Polski uczestnicy wycieczki rozpoczęli od wizyty w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obejrzeli w nim największą w Polsce makietę Tatr i dioramy przedstawiające elementy tatrzańskiej przyrody oraz wpływ człowieka na funkcjonujące tam ekosystemy.  Dla wielu osób było to pierwsze spotkanie z fauną i florą naszych najwyższych gór. Następnie uczniowie zobaczyli skocznię narciarską “Wielka Krokiew” im. Stanisława Marusarza. Kolejnym punktem programu było Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, silnie związane z osobą św. Jana Pawła II. Będąc w Zakopanem nie można pominąć spaceru po Krupówkach, gdzie nasza młodzież miała okazję zakupić pamiątki.

We wtorek miała miejsce wyprawa do Morskiego Oka. Nasi uczniowie dotarli tam podziwiając po drodze Wodogrzmoty Mickiewicza, widoki na najwyższe szczyty Tatr oraz słuchając opowieści przewodnika. Uczestnicy wycieczki spacer do i wokół Morskiego Oka uwiecznili na zdjęciach.

W środę nadszedł czas na pełną emocji przygodę w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Każdy wybierał w nim interesujące go atrakcje. Szkoda jedynie, że nasza grupa nie była jedyną...

Wycieczka to nie tylko zwiedzanie. Była ona okazją do koleżeńskich rozmów, a także kibicowania polskiej drużynie piłkarskiej podczas kolejnego meczu.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu w środę wieczorem.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (17) - Zobacz galerię