strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » KONKURSY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

KONKURSY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO


W ostatnim czasie zostały rozstrzygnięte ogólnopolskie konkursy z języka niemieckiego.

W konkursie „Panda” udział wzięła uczennica klasy VIIIB Wiktoria Zielińska, która zajęła 12 miejsce w ogólnokrajowym rankingu.

Konkurs „Leselust – odkryć radość z czytania” jest konkursem czytania i pisania zorganizowanym przez Instytut Goethego w Krakowie, a jego celem jest motywowanie uczniów do czytania książek w języku niemieckim i wymiana opinii na temat różnych książek. Dzięki temu konkursowi uczniowie mogą poprawić swoją umiejętność czytania  

i pisania, poznać różne strategie czytania, stosować zwroty do wyrażania własnego zdania, poznać gatunek tekstu „recenzja”, samodzielnie wybrać interesujące dla nich treści do nauczenia się (książki)  i polecić innym. Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Do etapu szkolnego przystąpiło 6 uczniów z klas ósmych. Miejsce pierwsze zajęła Julia Leszczyk (VIIIa), której recenzja została wysłana do Instytutu Goethego i wzięła udział w drugim etapie konkursu. Miejsce drugie zajęli ex aequo Amelia Leszczyńska (VIIIa) i Mikołaj Leszczyński (VIIIa), miejsce trzecie ex aequo Antonina Miller (VIIIa), Wiktoria Zielińska (VIIIb), Oliwia Kot (VIIIb). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy przyjemnej lektury.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (2) - Zobacz galerię