strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » Gminny Dzień Dziecka 2022

Gminny Dzień Dziecka 2022


7 czerwca 2022r. odbył się Gminny Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci z Przedszkola Samorządowego zs. w Wielgiem, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie i Bąkowej. O godz. 8.30 wszyscy z PSP w Ciepielowie zebrali się przed budynkiem szkoły przy ul. Plac Zwycięstwa, aby udać się na teren Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego. O godz. 9.00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Po zajęciu miejsc na trybunach głos zabrał Wójt Gminy Ciepielów p. Artur Szewczyk w obecności dyrektorów szkół z Ciepielowa i Bąkowej: p. Małgorzaty Rusinowskiej i p. Anny Kozieł. Organizator złożył wszystkim dzieciom serdeczne życzenia i zachęcił do wspólnego spędzenia czasu na terenie kompleksu. Pierwszym punktem zabaw sportowych był bieg uczniów poszczególnych klas uwieńczony medalami i prezentami wręczanymi przez wójta. Dla młodszych dzieci przygotowane zostały wiatraczki, dla klas IV – VI głośniki bezprzewodowe, a uczniowie klas VII i VIII dostali w nagrodę powerbanki. Następnie każde dziecko w prezencie otrzymało butelkę wody, watę cukrową i kiełbaskę. Przez cały czas pobytu na terenie kompleksu uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji: placu zabaw, zamków dmuchanych, zjeżdżalni, karuzeli, piłek wodnych, bange. Dodatkowo dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką pracy policji, straży i wojska. Odbył się również mecz piłki nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców z udziałem uczniów klas starszych. Na zakończenie staż pożarna przygotowała kąpiel w pianie, z czego zadowoleni byli nie tylko najmłodsi uczestnicy zabawy. Po wielu atrakcjach, przemoczeni i zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wrócili do domów z bagażem miłych wspomnień i opalenizną utrzymującą się przez wiele kolejnych dni.

Cytat z książki Antoine a de Saint Exupery ego  „Mały Książę” „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich o tym pamięta” niech pozostanie podsumowaniem dnia, w którym możemy śmiało powiedzieć, że Wójt Gminy Ciepielów o tym nie zapomina.

W imieniu wszystkich dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy Ciepielów dziękujemy Panu Arturowi Szewczykowi za zorganizowanie Gminnego Dnia Dziecka i poświęcenie czasu dla najmłodszych mieszkańców naszej społeczności. Serdeczne wyrazy szacunku kierujemy do włodarza naszej gminy za zaangażowanie i wspólną zabawę. Naszą wdzięczność wyrażamy poprzez uśmiechy na naszych twarzach, które przesyłamy i z całego serca DZIĘKUJEMY!

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: