strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » PRZEDSZKOLNA GRUPA TEATRALNA ,,PINOKIO” W WIELGIEM

PRZEDSZKOLNA GRUPA TEATRALNA ,,PINOKIO” W WIELGIEM


Rok szkolny 2023/24 był kolejnym, w którym nauczycielki p. Małgorzata Skoczylas – Sokół (wychowawca grupy ,,Sówki”) i p. Beata Mordak – Wziątek (logopeda) - prowadziły w przedszkolu samorządowym w Ciepielowie z siedzibą w Wielgiem  grupę teatralną pod nazwą ,,Pinokio”.

17 dzieci z grupy ,,Sówek” aktywnie uczestniczyło w cotygodniowych zajęciach, rozwijając mowę, myślenie, współdziałanie - ucząc się gry aktorskiej, obycia na scenie i nabierając odwagi do wystąpień przed rówieśnikami i dorosłymi. Dzieci i rodzice byli zaangażowani w życie grupy, co było widać poprzez działania jakie podejmowali np. przygotowanie strojów do występów teatralnych. W maju dzieci zakończyły zajęcia w grupie teatralnej, żegnając się twórczością autora Juliana Tuwima.

Jego wiersze: ,,Abecadło”, ,,Okulary”, ,,Słoń Trąbalski”, ,,Ptasie plotki”, ,,O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”-  w wykonaniu naszych małych aktorów brzmiały radośnie, wesoło i ciekawie, budząc zainteresowanie zarówno rówieśników jak i rodziców, którzy chętnie uczestniczyli oglądając przygotowane przedstawienie.

Żegnając naszych małych - wspaniałych aktorów mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się zachęcać dzieci i rodziców do tworzenia kółek zainteresować, co pozwala nam rozwijać talenty i możliwości  dzieci, również  artystycznie. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji dzieciom i rodzicom.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: