strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Strona glowna » KONKURS O PATRONIE SZKOŁY DOKTORZE MARIANIE PAPUZIŃSKIM W KLASACH IV – VIII

KONKURS O PATRONIE SZKOŁY DOKTORZE MARIANIE PAPUZIŃSKIM W KLASACH IV – VIII


W maju 2003 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość nadania imienia doktora Mariana Papuzińskiego – społecznika i dobroczyńcy Ciepielowa.  Corocznie, dla uczczenia tego wydarzenia, w maju przeprowadzane się konkursy wiedzy o patronie szkoły doktorze Marianie Papuzińskim, których celem jest: krzewienie wśród uczniów wiedzy o patronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie; popularyzacja wartości społecznych i kształtowanie właściwych postaw moralnych; rozwijanie różnorodnych zainteresowań oraz popularyzacja idei zdrowej rywalizacji. Podczas konkursu uczestnicy wykazują się wiedzą na temat:  faktów z życia doktora Mariana Papuzińskiego; działań Mariana Papuzińskiego na terenie Ciepielowa i okolic;  form upamiętnienia przez  mieszkańców Ciepielowa postaci doktora Mariana Papuzińskiego.

W maju 2022 roku również przeprowadzono eliminacje konkursowe, do których przystąpiło 21 osób z klas V- VIII. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Agnieszkę Stępień i Ewę Sulimę.

Wyniki konkursu:

I miejsce –  Laura Synderowska z klasy VIIa

II miejsce – Antonika Miller z klasy VIIIa

                    Aleksandra Szewczyk z klasy VIIIa

                    Mateusz Kubas z klasy VIa

III miejsce – Aleksandra Skrzypczak z klasy VIa

Wszyscy uczniowie  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


Galeria zdjęć do tego artykułu (1) - Zobacz galerię